Kural bölümleri

Site kuralları

Bu kurallar, Amiga Turk sitesindeki tüm topluluk üyelerinin çeşitli sorumluluklarını açıklığa kavuşturmak için açıklanmıştır. Bunların herkes tarafından uyulması gerekir ve tüm site üyeleri ve ziyaretçiler için daha eğlenceli ve üretken bir ortam oluşturmak için konulmuştur.

 1. Site Kuralları

  1. Dikkat! Kurallar harici davranış gösteren mesajlar uyarı yapılmadan admin ve moderatörlerimiz tarafından silinecektir.

   KURAL 1 : Siyaset, din, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konular?, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı nitelikindeki konuları yazan üyeler, gerekdiğinde uyarılır veya doğrudan üyelikleri kilitlenir ya da silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer..!

   KURAL 2 : Erotizm, küfür, hakaret içeren yazılar, resimler, şiirler, konu başlkları, veya üye adları hemen kilitlenir ya da silinir..

   KURAL 3 : Forumda kişisel problemler, tartışmalar, argo konuşmalar kesinlikle yapılamaz ! Özellikle birbirini tanımayan insanların lan, olummm, koçum, aslanım gibi tabirlerle konuşması forumun genel terbiyesine aykırı hitap şekilleridir.. Foruma yazılan mesajların herkes tarafından okunulabileceği unutulmamalıdır ! Cevap yazdığınız kişi, bu tavrınızdan ve üslubunuzdan hoşlanmayabilir ! Cevap verdiğiniz kişinin bayan olma olasılığını da ayrıca düşünmelisiniz !

   KURAL 4 : Önemli olan yazınızın içeriğidir ! Forum yazılarında dikkat çekmeye yönelik abartılı fontlar ya da yerli yersiz abartılı yüz ifadeleri kullanmak yasaktır ! Ancak yazınızın ekranda güzel görünmesi için abartıya kaçmadan renkli fontlar kullanabilirsiniz..

   KURAL 5 : İmzanızda hertürlü reklam yasaktır ! Yine imzalarda abartılı ifadeler ve kendini öven ifadeler yazılamaz !

   KURAL 6 : Yeni üye olduysanız hemen yazmaya başlamadan önce ilgilendiğiniz konunun, forumda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz.. Bunu forumda (arama) yaparak kontrol edebilirsiniz ! Tekrar konular açmamaya özen gösteriniz ! Benzer konuları tek başlık altında ekleyiniz ! Bu işlem hem forumda gereksiz görüntü kirliliğini ortadan kaldırır hemde yazdığınız mesajların daha çok kişi tarafından okunmasını sağlar,

   KURAL 7 : Satılığa çıkardığınız her türlü ürün veya ürünlere FİYAT belirtmek zorunludur! Bu site AÇIK ARTTIRMA sitesi değildir. Satılık ve/veya diğer bölümlerde, FİYAT yazılmayan mesajlarınız Site Yöneticisi tarafından size haber verilmeden silinecektir. Satılan malın fiatı alıcı ile satıcı arasındadır Yorum yapılamaz!

   KURAL 8 : Forum içinde direkt Link ve image linki vermek yasaktır ! Sadece konu ile alakalı durumlarda link verebilirsiniz ! Ancak yazdığınız link reklam niteliği taşımamalıdır! image linkleriniz için kendi bünyemizdeki IMAGE UPLOAD bölümünu kullanınız. Diğer dışarıdan verilen image linkleri ve linkler Site Yöneticisi tarafından size haber verilmeden editlenebilir veya silinebilir...

   KURAL 9 : Forumda bazı konu başlıkları dışında ve doğum günü v.b özel günler olmadığı sürece kişiye özel başlık açılamaz ! Özel soru ve sorunlarınızı mail Ö.M (PM) gibi kişiye özel yöntemlerle halletmelisiniz !

   KURAL 10 : Sitemize TEK nick ile üye olunabilir, farklı nickler ile üye olunduğunda, farklı üye isimlerinn tespiti halinde üyelikler kişiyi uyarmaksızın site adminlerince silinecektir.

   Teşekkürler #